Ruszyła budowa biurowca we Wrocławiu

Ruszyła budowa biurowca naszego projektu. W samym centrum Nowego Dworu – dużego osiedla w zachodniej części Wrocławia, przy skrzyżowaniu ul. Strzegomskiej z Gubińską, zaprojektowaliśmy 3-kondygnacyjny budynek biurowy z lokalami handlowo-usługowymi w parterze. Działka na której powstaje budynek była bardzo skomplikowana z powodu ilości zlokalizowanych na niej sieci i wielu operatorów, z którymi należało uzgodnić nowe trasy. Na działce znajdowała się między innymi murowana trafostacja, przez środek działki biegła trasa magistrali ciepłowniczej, a także sieci teletechniczne kilkudziesięciu operatorów (mi. wielokanałowa trasa z długą listą dzierżawców sieci). Wszystkie uzgodnienia i warunki przebudowy sieci udało się finalnie opanować i przejść do projektowania obiektu.
Ze względu na zapisy planu miejscowego mówiące o wysokości zabudowy oraz wymaganej ilości miejsc postojowych (determinującej rozmiary parkingu) zapadła decyzja o budowie trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej przeznaczonej na garaż. Wjazd do garażu i strefa techniczna budynku znajdują się w północno-zachodnim narożu działki przy ul. Budziszyńskiej. Poza tą strefą wszystkie fasady budynku mają zunifikowany charakter. Lokale usługowe umieszczone na parterze dostępne są ze wszystkich czterech stron budynku. Główne wejście do biurowca znajduje się na południowej fasadzie (od ul. Strzegomskiej), pod nadwieszeniem na poziomie trzeciej kondygnacji. Drugie nadwieszenie w bryle obiektu znajduje się od strony ul. Gubińskiej, nad fragmentem ulicy gdzie znajduje się przystanek autobusowy. Na dwóch górnych kondygnacjach zlokalizowaliśmy przestrzenie biurowe z centralnym trzonem komunikacyjnym i instalacyjnym. Od strony północnej zaprojektowaliśmy wycięcie w bryle dające więcej światła w biurach i tworzące duży wewnętrzny taras dostępny z pierwszego piętra. Na dachu zlokalizowano urządzenia instalacyjne, które zamaskowane będą opierzeniem w konstrukcji stalowej.
Konstrukcja budynku umożliwia dość elastyczne kształtowanie zarówno wnętrz i podziałów wewnętrznych jak i elewacji budynku. Finalny wariant elewacji powstał dzięki współpracy z firmą Q2 Studio. Rytmizująca stolarka aluminiowa ustawiona została naprzemiennie z pełnymi ścianami obłożonymi panelem z blachy. Fortfenetrowe okna w biurach wyposażone będą w szkło bezpieczne i system lekkiego uchylania.

biurowiec w budowie srzegomska wrocław

biurowiec w budowie srzegomska wrocław

biurowiec w budowie srzegomska wrocław